Μετάβαση στο περιεχόμενο
  • ChatBox

    ChatBox

    Chatroom Rules

    • Το GreekHacking.Gr είναι ένα ελληνικό forum και επιτρέπεται μόνο η χρήση της Ελληνική Γλώσσας (ούτε greeklish).
    • Δεν επιτρέπονται οι βρισιές και γενικά η χρήση χυδαίας γλώσσας.
    • Απαγορεύεται αυστηρά το πορνογραφικό, προσβλητικό και βίαιο περιεχόμενο.
    • Μην χρησιμοποιείτε κεφαλαία γράμματα η σύμβολα.
GreekIPTV

Πώς να ΜΗΝ το ζεις (σοβαρά όμως)

Recommended Posts

GreekIPTV

Βλέπω πολύ κόσμο, πολλά νέα παιδιά, να έχουν τον ενθουσιασμό που είχα εγώ όταν ξεκίνησα να πληκτρολογώ σοβαρά. Και χαίρομαι, χαίρομαι πολύ γιατί μου θυμίζουν εμένα. Ξέρετε, άσχετα με το τί θα ακούσετε να σας λένε οι "παλιοί", κανείς δε γεννήθηκε με ένα πληκτρολόγιο κολλημένο στα δάχτυλά του. Όλοι κάποια στιγμή "δεν ξέρανε", όλοι "έπρεπε να μάθουν" και ΌΛΟΙ κάνανε λάθη. Άλλοι σοβαρά λάθη, άλλοι να 'χαμε να λέγαμε.

Εγώ θέλω να σας πω πέντε πράγματα για να σας πάει καλά το χόμπι και να μη σας χαντακώσει. Θέλετε να τα λάβετε υπ' όψιν, λάβετέ τα, δε θέλετε μη τα λαμβάνετε. Να ξέρετε ότι ΌΛΑ παρακάτω όμως τα γράφω με καλή διάθεση και λόγω όσων έχω "δει" μέχρι σήμερα.

  • Μη θεωρείτε ότι τα ξέρετε όλα.
    • ΔΕΝ γνωρίζετε πώς λειτουργούν οι αρχές, ακόμη κι αν έχετε μισές γνώσεις ΔΕΝ αρκούν για να "τα ξέρετε όλα".
    • ΔΕΝ είστε καλύτεροι όλων. Αυτό το "χόμπι" δεν είναι για να πουλάτε μούρη σε γκόμενες και φίλους. Αυτό το "χόμπι" είναι το πιο μοναχικό που μπορεί κάποιος να ασχοληθεί.
    • ΔΕΝ είστε νομικοί. Ούτε δικηγόροι ούτε δικαστές ούτε εισαγγελείς. Μην έχετε άποψη για αυτά.
    • Το σύστημα "ξέρει καλύτερα". Θα καταλάβετε παρακάτω τί εννοώ.
  • Μην τραβάτε την προσοχή πάνω σας.
    • Τα dafaces και οι πιστωτικές κάρτες θα σας χαντακώσουν. Πιστέψτε με.
    • Δεν υπάρχει λόγος ενώ δε σας ξέρει κανείς, ξαφνικά να σας μάθει. Δίνετε μόνοι σας τον εαυτό σας χωρίς λόγο.
    • Μην εμπιστευτείτε ΠΟΤΕ κάποιον που γνωρίσατε μέσω του χόμπι σας. ΜΠΟΡΕΙ και να είναι ρουφιάνος. Κατά πάσα πιθανότητα όταν έρθει η στιγμή να του πούνε "μας δίνεις ονόματα ή πας μέσα", να δώσει και το δικό σας.
    • Δε χρειάζεται να είστε το παιδί θαύμα για τους άλλους. Αρκεί που γνωρίζετε εσείς για τον εαυτό σας τί είστε και τί δεν είστε.
  • Μην θεωρείτε την αστυνομία ανίκανη.
    • Είναι ανίκανη, δε λέω. Αλλά δε της αρέσει καθόλου να το παραδέχεται. Κάποιες φορές, ακόμη κι αυτή, παίζει βρώμικα για να πετύχει τη "σύλληψη του αιώνα".
  • Μην ενοχλείτε απλούς πολίτες.
    • Θέλετε να σηκώσετε δύο φορτηγά λεφτά από μια τράπεζα και μπορείτε να το κάνετε με το πληκτρολόγιό σας? Κάντε το. Αλλά μην ακουμπάτε τη μάνα και τον πατέρα κάποιου άλλου, που δεν έχουν στον ήλιο μοίρα.
  • Χρησιμοποιείστε ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ συσκευές για το χόμπι σας και για την προσωπική σας ζωή.
    • Άλλο υπολογιστή, άλλο κινητό, άλλο tablet, ακόμη και άλλο wifi αν είναι δυνατόν.
  • Μη θεωρήσετε ΠΟΤΕ ότι δεν υπάρχουν καταγραφές για όσα λέτε και κάνετε.
    • Είτε αυτό αφορά το internet είτε το τηλέφωνό σας είτε μια κάμερα ασφαλείας που σας κατέγραψε να πίνετε καφέ με τη γκόμενα.

Αυτά από μένα μάγκες. Να είστε καλά και να προσέχετε.

Μοιράσου αυτή την δημοσίευση


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απάντηση στο θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



ChatBox

ChatBox

Chatroom Rules

  • Το GreekHacking.Gr είναι ένα ελληνικό forum και επιτρέπεται μόνο η χρήση της Ελληνική Γλώσσας (ούτε greeklish).
  • Δεν επιτρέπονται οι βρισιές και γενικά η χρήση χυδαίας γλώσσας.
  • Απαγορεύεται αυστηρά το πορνογραφικό, προσβλητικό και βίαιο περιεχόμενο.
  • Μην χρησιμοποιείτε κεφαλαία γράμματα η σύμβολα.
×
×
  • Create New...