Μετάβαση στο περιεχόμενο
  • ChatBox

    ChatBox

    Chatroom Rules

    • Το GreekHacking.Gr είναι ένα ελληνικό forum και επιτρέπεται μόνο η χρήση της Ελληνική Γλώσσας (ούτε greeklish).
    • Δεν επιτρέπονται οι βρισιές και γενικά η χρήση χυδαίας γλώσσας.
    • Απαγορεύεται αυστηρά το πορνογραφικό, προσβλητικό και βίαιο περιεχόμενο.
    • Μην χρησιμοποιείτε κεφαλαία γράμματα η σύμβολα.
Pal3bread0

Wpa wpa2

Recommended Posts

Pal3bread0

Καλησπέρα είμαι 2 μερες στο φόρουμ και σχετικά νέος στο χώρο. Είμαι ε μια σχολη πληροφορικής και από την εφηβεία προσπαθούσα να ασχοληθώ με το αντικείμενο του "χακινγκ" όσων αναφορά σε επίπεδο γνώσεων. Δυστυχώς είμαι από τα άτομα που ξενέρωναν και τα παρατουσαν. Πλέον αφού και η σχολή μου είναι σε παρόμοιο αντικείμενο το έχω παρει πάρα πάρα πολύ ζεστά. Έχω με ρίμες γνώσεις πάνω σε Linux  c αλλά και Python και συνεχίζω να επεκτείνω τις γνώσει μου. Παρακαλουθω και βιντεακι YouTube και κατεβάζω κάποια βιβλία του χώρου προφανώς στα αγγλικά σε pdf. 

 

Ηθελα λοιπόν να ρωτήσω κάτι πολύ απλό. Σχετικά με τα δίκτυα wpa και wpa2. Αν έχετε να προτείνετε κάποια wordlist. Για wep δεν το συζητώ. Έχω παρατηρήσει ότι αρκετος κόσμος δεν αλλάζει τον εργοστασιακό κωδικό γιατί δεν ξέρει. Συνήθως αυτός είναι 16 ψηφία. Κάθε συσκευή για να μπεις θέλει τουλάχιστον 8. Έτσι εγώ σκέφτηκα να έκανα απλά μια λίστα με 16 ψηφία με μικρά κεφάλαια γράμματα και αριθμούς από το 1 μέχρι το 9. Αλλά θα πάρει αρκετό αρκετό χρόνο. Όλα αυτά αφού έχω το handshake 

 

Σορρυ αν είπα κάποια παπατζα είμια νέος στον χώρο 

Εσείς τι θα κάνατε; 

 

Σας ευχαριστώ πολυ

Μοιράσου αυτή την δημοσίευση


Link to post
Share on other sites

Pal3bread0
13 λεπτά πριν, Pal3bread0 said:

Καλησπέρα είμαι 2 μερες στο φόρουμ και σχετικά νέος στο χώρο. Είμαι ε μια σχολη πληροφορικής και από την εφηβεία προσπαθούσα να ασχοληθώ με το αντικείμενο του "χακινγκ" όσων αναφορά σε επίπεδο γνώσεων. Δυστυχώς είμαι από τα άτομα που ξενέρωναν και τα παρατουσαν. Πλέον αφού και η σχολή μου είναι σε παρόμοιο αντικείμενο το έχω παρει πάρα πάρα πολύ ζεστά. Έχω με ρίμες γνώσεις πάνω σε Linux  c αλλά και Python και συνεχίζω να επεκτείνω τις γνώσει μου. Παρακαλουθω και βιντεακι YouTube και κατεβάζω κάποια βιβλία του χώρου προφανώς στα αγγλικά σε pdf. 

 

Ηθελα λοιπόν να ρωτήσω κάτι πολύ απλό. Σχετικά με τα δίκτυα wpa και wpa2. Αν έχετε να προτείνετε κάποια wordlist. Για wep δεν το συζητώ. Έχω παρατηρήσει ότι αρκετος κόσμος δεν αλλάζει τον εργοστασιακό κωδικό γιατί δεν ξέρει. Συνήθως αυτός είναι 16 ψηφία. Κάθε συσκευή για να μπεις θέλει τουλάχιστον 8. Έτσι εγώ σκέφτηκα να έκανα απλά μια λίστα με 16 ψηφία με μικρά κεφάλαια γράμματα και αριθμούς από το 1 μέχρι το 9. Αλλά θα πάρει αρκετό αρκετό χρόνο. Όλα αυτά αφού έχω το handshake 

 

Σορρυ αν είπα κάποια παπατζα είμια νέος στον χώρο 

Εσείς τι θα κάνατε; 

 

Σας ευχαριστώ πολυ

*λύσεις για να αποφύγω το bruteforce ή αν έχετε να προτείνετε κάτι σχετικά με το bruteforce 

Μοιράσου αυτή την δημοσίευση


Link to post
Share on other sites

takis2010

Γίνεται αλλά οι λίστες είναι τεράστιες και θα χρειαστείς χρόνια για να σπάσεις κάποιο κωδικό με τόσα πολλά ψηφία. Ακολοθείς την μέθοδο twin attack και επίσης αν θέλεις το νεώτερο fluxion (wi fi slax)

δες εδ.ω ανα παλίό οδηγό , δικό μουΣπάστε το wi fi WPA-WPA 2 Χωρίς Λίστες σε...λίγα λεπτά  (πιάνει πάντα!!!!)

Μοιράσου αυτή την δημοσίευση


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απάντηση στο θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



ChatBox

ChatBox

Chatroom Rules

  • Το GreekHacking.Gr είναι ένα ελληνικό forum και επιτρέπεται μόνο η χρήση της Ελληνική Γλώσσας (ούτε greeklish).
  • Δεν επιτρέπονται οι βρισιές και γενικά η χρήση χυδαίας γλώσσας.
  • Απαγορεύεται αυστηρά το πορνογραφικό, προσβλητικό και βίαιο περιεχόμενο.
  • Μην χρησιμοποιείτε κεφαλαία γράμματα η σύμβολα.
×
×
  • Create New...