Μετάβαση στο περιεχόμενο
  • ChatBox

    ChatBox

    Chatroom Rules

    • Το GreekHacking.Gr είναι ένα ελληνικό forum και επιτρέπεται μόνο η χρήση της Ελληνική Γλώσσας (ούτε greeklish).
    • Δεν επιτρέπονται οι βρισιές και γενικά η χρήση χυδαίας γλώσσας.
    • Απαγορεύεται αυστηρά το πορνογραφικό, προσβλητικό και βίαιο περιεχόμενο.
    • Μην χρησιμοποιείτε κεφαλαία γράμματα η σύμβολα.
Niozar

Πως να δημιουργήσετε τη δικιά σας password list

Recommended Posts

Niozar

Βήμα 1:

[hide]

Αρχικά πηγαίνετε ψάχνοντας. βρείτε ένα μεγάλο κατάλογο κωδικvn πρόσβασης, όπως 300-500 (περισσότερα αν επιλέξετε πραγματικά)

Βήμα 2: Κάντε μια γιγαντιαία λίστα combo κανοντας χρήση αυτών των κωδικών πρόσβασης που μόλις βρήκατε (1m-2m) (ή περισσότερο)

Βήμα 3: Εκτελέστε τη λιστα combo  μέσω ενός combo checker. (Sentry MBA ή άλλα) (Μπορεί να πάρει λίγο χρόνο)

Βήμα 4: Όταν combo σας είναι πλήρης και έχετε τώρα ενα x αριθμο  σπασμενων λογαριασμών, πάρτε αυτούς τους λογαριασμούς και τρεχτε του σε ενα account checher.

.Βήμα 5: Μόλις ολοκληρωθει ο ελεγχος τον λογαριασμων,  ταξινομήστε τους στην κατηγορία λογαριασμών  "κωδικούς".
Προσπαθήστε να χρησιμοποιήσετε προγράμματα που υποστηρίζουν αυτή τη λειτουργία, όπως  LoL Ή SLC  ή ό, τι άλλα προγράμματα που γνωρίζετε οτι θα λειτουργησουν.

Βήμα 6: Πάρτε όλους τους κωδικούς πρόσβασης που χρησιμοποιείται περισσότερο στη συνέχεια, δύο ή περισσότερες φορές και φτιαξτε μια νέα λίστα κωδικων πρόσβασης από αυτές που βρηκατε.

βήμα 7: , τώρα έχετε με  επιτυχία  όλους τους  κωδικούς πρόσβασης.

 

[/hide]

Edited by Alex

Μοιράσου αυτή την δημοσίευση


Link to post
Share on other sites

Alex
Διαχειριστής
Μόλις τώρα, anonymous x said:

GEIA

 

όχι greeklish απαγορεύονται 

dfIK0AV.png

Μοιράσου αυτή την δημοσίευση


Link to post
Share on other sites

steliosgr

γειά σας

Έχω συλλέξει με το Kali τις χειραψίες μου με τα δίκτυα που διάλεξα. Θα ήθελα να μάθω κυκλοφορούν λεξικά για τα εργοστασιακά μοντεμς του ΟΤΕ,Wind, κλπ;

Πήγα να δημιουργήσω ένα λεξικό (cruch) για το Oxygen απο τα τελευταία του ΟΤΕ Μιας και έχει μόνο 10 χαρακτήρες κεφαλαία, αλλά το λεξικό φτάνει στα 140ΤΒ!!!!!

Υπάρχει κάποιος να μου δώσει περαιτέρω στοιχεία τι παίζει με τα εργοστασιακά; Η υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος; 

Ευχαριστώ!!!

Μοιράσου αυτή την δημοσίευση


Link to post
Share on other sites

xinU
On 12/6/2019 at 11:11 ΜΜ, steliosgr said:

γειά σας

Έχω συλλέξει με το Kali τις χειραψίες μου με τα δίκτυα που διάλεξα. Θα ήθελα να μάθω κυκλοφορούν λεξικά για τα εργοστασιακά μοντεμς του ΟΤΕ,Wind, κλπ;

Πήγα να δημιουργήσω ένα λεξικό (cruch) για το Oxygen απο τα τελευταία του ΟΤΕ Μιας και έχει μόνο 10 χαρακτήρες κεφαλαία, αλλά το λεξικό φτάνει στα 140ΤΒ!!!!!

Υπάρχει κάποιος να μου δώσει περαιτέρω στοιχεία τι παίζει με τα εργοστασιακά; Η υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος; 

Ευχαριστώ!!!

Δεν χρειαζεσαι λιστα.

Με το Hashcat μπορεις να κανεις On the fly τους κωδικους. 

Μια αλλη ερωτηση ειναι αν τα γραμματα ειναι Α-Ζ ή μεχρι το F ?

Για να μικρύνεις τον χρονο σπασιματος πρεπει να ελλατωσεις το keyspace. πχ μεχρι πιο γραμμα της αλφαβητου παει το πρωτο, δευτερο, τριτο γραμμα κτλπ του κωδικου.

https://aruljohn.com/mac.pl θα σου δωσει το μοντελου του router. Ισως να βρεις κατι στο ιντερνετ για μειωμενο keyspace

Γενικα για ψαχνεις στο google "keyspace + Μοντελο ρουτερ + εταιρεια" Αν εισαι τυχερος κατι θα βρεις

Αν δεν ειναι τυχερος θα πρεπει να βρεις το keyspace μονος σου. Αυτο το βρισκεις παρατηρωντας οσο πιο μεγαλο δειγμα μπορεις. Περιπου στους 20-30 κωδικους, απο φιλους, φωτο στο ιντερνετ κτλπ. 

Αν υπαρχει ορεξη, ασ ανοιξουμε καινουριο θεμα και να γραψουμε τα default passwords που ξερουμε και ετσι μπορουμε να φτιαξουμε hashcat mask

 

 

Edited by xinU

Μοιράσου αυτή την δημοσίευση


Link to post
Share on other sites

cjkary
On 12/6/2019 at 4:11 ΜΜ, steliosgr said:

γειά σας

Έχω συλλέξει με το Kali τις χειραψίες μου με τα δίκτυα που διάλεξα. Θα ήθελα να μάθω κυκλοφορούν λεξικά για τα εργοστασιακά μοντεμς του ΟΤΕ,Wind, κλπ;

Πήγα να δημιουργήσω ένα λεξικό (cruch) για το Oxygen απο τα τελευταία του ΟΤΕ Μιας και έχει μόνο 10 χαρακτήρες κεφαλαία, αλλά το λεξικό φτάνει στα 140ΤΒ!!!!!

Υπάρχει κάποιος να μου δώσει περαιτέρω στοιχεία τι παίζει με τα εργοστασιακά; Η υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος; 

Ευχαριστώ!!!

γεια σου φιλος ..

μπορείς να κάνεις pipe στο aircrack το crunch και να το τρέξει χωρίς να πιάνει χώρο :)

Μοιράσου αυτή την δημοσίευση


Link to post
Share on other sites

$tarter

Επίσης ένα αξιοσημείωτο εργαλείο για τη δημιουργία password list είναι το εξής https://github.com/berzerk0/BEWGor μιας και δημιουργεί αρκετά αποδοτική λίστα βάσει των πληροφοριών που δίνεις, με πολύ λιγότερα lines απ'ότι αν τα γράμματα/νούμερα ήταν τυχαία επιλεγμένα.

Μοιράσου αυτή την δημοσίευση


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απάντηση στο θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



ChatBox

ChatBox

Chatroom Rules

  • Το GreekHacking.Gr είναι ένα ελληνικό forum και επιτρέπεται μόνο η χρήση της Ελληνική Γλώσσας (ούτε greeklish).
  • Δεν επιτρέπονται οι βρισιές και γενικά η χρήση χυδαίας γλώσσας.
  • Απαγορεύεται αυστηρά το πορνογραφικό, προσβλητικό και βίαιο περιεχόμενο.
  • Μην χρησιμοποιείτε κεφαλαία γράμματα η σύμβολα.
×
×
  • Create New...